Дома Останати Ракомет Митревски повторно во топ 5 одбрани во Лигата на шампионите 🎥

Митревски повторно во топ 5 одбрани во Лигата на шампионите 🎥

Македонскиот репрезентативец Никола Митревски се најде во изборот нас ЕХФ за топ 5 одбрани.

Митревски во натпреварот на Порто против ПИК Сегед имаше фантастична интервенција после една контра. Со оваа одбрана тој се најде на четвртата позиција.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Ракомет

Проверете

Чудесен Јокиќ, Денвер до победа после две продолженија! 🎥

Кошаркарите на Денвер во фантастичен натпревар славеа против Мемфис ос 139:137. Од самиот …