Дома Македонски спорт Мак ракомет Минута молк за загинатите во трагедијата во Бугарија на Вардар – ПИК Сегед

Минута молк за загинатите во трагедијата во Бугарија на Вардар – ПИК Сегед

Како и што беше најавено денешниот натпревар на Вардар против ПИК Сегед започна со минута молк во знак на почит на загинатите во автобуската несреќа во Бугарија.

Вардар против ПИК Сегед игра во рамките од Лигата на шампионите и екипата на Веселин Вујовиќ сака да ја прекине црната серија од четири порази во низа. Пред седум ден Вардар и Сегедин се соочија во Унгарија, а на тој дуел Вардаар запиша пораз.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Мак ракомет

Проверете

Спортинг падна пред Е.Пелистер во прекрасната атмосфера во Битола!

Tимот на Еурофарм Пелистер вечерва направи подвиг и во преполната сала „Боро Чурлевски“ го…