Дома Останати Ракомет Милосављев со спектакуларна одбрана го реши германското дерби (ВИДЕО)

Милосављев со спектакуларна одбрана го реши германското дерби (ВИДЕО)

Дејан Милосављев покажува дека супер сезоната во која со Вардар ја освои европската круна не била случајност.

Милосављев во Вардар дојде како анонимец за пошироката јавност, но со спектакуларните настапи на голот на Вардар брзо го изгради своето име. За наша жалост после освојувањето на европската круна одлучи да направи трансфер во Германија каде што го носи дресот на Фуксе Берлин.

Вчера тој беше херој во германското дерби и победата на Фуксе над Рајн Некар Левен од 23:22. Милосављев успеа да собере 15 одбрани. Посебно внимание привлече онаа во последните секунди со која обезбеди победа.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Ракомет

Проверете

Изненадувачки трансфер: Лук Абало потпиша за норвешки Елверум

Франускиот ракометар Лук Абало после завршувањето на неговиот договор со ПСЖ реши да не за…