Дома Останати Кошарка НБА Милисап потпиша за Бруклин

Милисап потпиша за Бруклин

Tимот на Бруклин официјално објави дека потпишале договор со Пол Милисап.


Германија пред елиминација!? - 8 ден ↓↓↓36-годишниот кошаркар на Денвер следната сезона ќе игра за тимот кој претендира за шампиоснкиот прстен.

Претходно се пишуваше дека Милисап очекува да добие договор од најмалку 5.9 милиони долари за новиот договор со Бруклин, откако одби да потпише минимален договор со Денвер.

Минатата сезона Милисап за Денвер одигра 56 натпревари и оствари просек од девет поени, 4.7 скокови и 1.8 асистенции.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In НБА

Проверете

Роналдо доби понуда тешка 216 милиони

ЕКСКЛУЗИВНО: 50 БЕСПЛАТНИ СПИНОВИ БЕЗ ДЕПОЗИТ - РЕГИСТРИРАЈ СЕ НА МОЦАРТ! Кристиано Роналд…