Дома Топ вести Милан тргнува по ѕвездата на Јувентус

Милан тргнува по ѕвездата на Јувентус

Милан се вклучи во трката за ѕвездата на Јувентус и француската репрезентација, Адриен Рабио, пренесуваат италијанските медиуми.

Договорот на Рабио со Јувентус истекува овој месец и нема најави за продолжување на соработката, па ова лето ќе замине како слободен агент.


Мбапе со маска на победа против Холандија! ↓↓↓


„Росонерите“ веќе стапиле во контакт со агентот на Рабио и сакаат да го доведат без обештетување, а така и да му нанесат удар на најголемиот ривал.

Милан сака да го засили средниот ред со квалитетен играч за врска, а веќе има неколку Французи во тимот.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Европското првенство засега е во знак на – балканските тужби!

Европското првенство во Германија започна пред седум дена, а УЕФА имаше полни раце работа …