Дома Трансфер зона Милан се договори со француски репрезентативец

Милан се договори со француски репрезентативец

Италијанските медиуми пренесуваат дека Милан е на добар пат да го обезбеди потписот на ѕвездата на Марсеј.

Станува збор за Флоријан Таувин, кој одби да го продолжи договорот со Марсеј и веќе постигнал договор со „росонерите“.

За него интерес покажуваа клубови од Премиер лигата како и Интер и Аталната, но тој веќе постигнал комплетен договор со клубот од „Сан Сиро“.

Со оглед дека неговиот договор завршува на крајот на сезоната, Милан ќе му понуди на францускиот клуб симболична сума.

Во случај Марсеј да ја одбие понудата, Таувин ќе се пресели во Милан како слободен играч следното лето.

Туавин во Марсеј пристигна во 2017 година и до сега одигра 242 меча на кои постигна 80 гола и запиша 54 асистенции.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Познато првото зимско засилување за Милан

Милан во последните денови на преодниот рок не успеа да го комплетира трансферот Роман Фав…