Дома Трансфер зона Милан и Јуве во битка за ѕвездата на Бенфика!

Милан и Јуве во битка за ѕвездата на Бенфика!

Италијанските медиуми пренесуваат дека Јувентус и Милан се приклучиле во битката за потписот на играчот на Бенфика, Алехандро Грималдо.


Битка за Британија, Иран на САД - 10 ден ↓↓↓21-годишниот Грималдо оваа сезона игра одлично во дресот на лисабонскиот клуб и го привлече вниманието на многу европски гиганти како Манчестер Сити, Јунајтед, Баерн Минхен, а сега во трката за неговиот потпис се вклучуваат Милан и Јувентус.

Грималдо подеднакво добро игра како лево крило и како лев бек, поникна во школата на Барселона, а „експлодира“ оваа сезона во дресот на Бенфика.

Сепак, Бефика не сака така лесно да се откаже од својот бисер, а во неговиот договор има откупна клаузула која изнесува 60 милиони евра, сума која никој од споменатите клубови не е спремен да ја плати.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Челзи добива одлично засилување од 70 милиони евра?

ЕКСКЛУЗИВНО: 50 БЕСПЛАТНИ СПИНОВИ БЕЗ ДЕПОЗИТ - РЕГИСТРИРАЈ СЕ НА МОЦАРТ! Челзи долго врем…