Дома Трансфер зона Милан и Јувентус се „тепаат“ за Турам

Милан и Јувентус се „тепаат“ за Турам

Милан и Јувентус покажуваат сериозен интерес за играчот за врска на Ница, Кефрен Турам, пренесуваат италијанските медиуми.

22-годишниот играч за врска игра фантастично, веќе дебитираше за француската репрезентација, па го привлече вниманието на многу европски гиганти.


Кој ќе биде новиот шампион, Сити или Арсенал? ↓↓↓


Јувентус е силно заинтересиран бидејќи во него гледа идеална замена за суспендираниот Погба и примарна цел ова лето им е засилување на средниот ред.

Милан исто така сака да го засили средниот ред, па двата клуба веќе имале контакт со неговиот агент и работат на трансферот

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Реал се откажал од Дејвис – има ново решение!

Алфонсо Дејвис долго време се најавува како засилување на Реал Мадрид, меѓутоа тој трансфе…