Дома Фудбал Италија Милан има најдобар старт уште од сезоната 2003/2004 – се спрема нов договор за Пиоли!

Милан има најдобар старт уште од сезоната 2003/2004 – се спрема нов договор за Пиоли!

Раководството на Милан му спрема нов договор на тренерот Стефано Пиоли после одличниот почеток на сезоната во Серија А.

После седум кола во Серија А Милан се наоѓа на второто место во Серија А со 19 бодови, два помалку од лидерот на Пиоли кој сезоната ја отвори со седум победи во седум натпревари. Милан во првите седум кола оствари учинок од шест победа и едно реми со гол разлика 15-5. Тоа е најдобр старт за овој клуб уште од сезоната 2003/2004.

Според дел од италијанските медиуми клубот е задоволен со резултатите и му спрема нов договор на Пиоли. Неговиот актуелен договор има важност до крајот на оваа сезона.

Во Милан Пиоли дојде во октомври 2019 година и во април минатата година поради лошиот период на тимот се најавуваше отказ, сепак сега ситуацијата е променета.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Италија

Проверете

Анчелоти: Нашата цел е да играме финале во ЛШ

Тренерот на Реал Мадрид, Карло Анечелоти зборуваше на пресконференција пред утешниот меч с…