Дома Фудбал Италија Милан зимската пауза ќе ја помине во Дубаи

Милан зимската пауза ќе ја помине во Дубаи

Од италијанскиот шампион Милан денес објавија дека тимот ќе се подготвува во Дубаи за време на зимската пауза во Серија А поради Светското првенство.


Србија многу најави, малку покажа - 9 ден ↓↓↓„Росонерите“ ќе имаат тренибг камп во Дубаи од 11 до 20 декември и во него ќе бидат само фудбалерите кои нема да учествуваат на Мундијалот.

Во тој период Милан ќе одигра неколку контролни натпревари, а во преговири се дуели со Арсенал и Ливерпул.

Милан е еден од најпопуларните клубови во Обединетите Арапски Емирати каде има над 2,5 милиони фанови.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Италија

Проверете

Србија испушти два гола предност против Камерун

ЕКСКЛУЗИВНО: 50 БЕСПЛАТНИ СПИНОВИ БЕЗ ДЕПОЗИТ - РЕГИСТРИРАЈ СЕ НА МОЦАРТ! Србија и Камерун…