Дома Трансфер зона Милан донесе одлука: Ќе го откупи Кјаер

Милан донесе одлука: Ќе го откупи Кјаер

Милан во јануари го донесе на шестмесечна позајмица искусниот дефанзивец Симон Кјаер.

Кјаер покажа одлични игри и Милан сакаше да го откупи, па брзо најде заеднички јазик со Севиља, која е сопственик на неговиот договор.

Во договорот за шестмесечна позајмица на Кјаер, „росонерите“ имале опција да го откупат неговиот договор за 2,5 милиони евра на крајот на сезоната.

„Калчомеркато“ пренесува дека Милан ја известил Севиља дека ќе ја плати потребната сума и ќе го откупи договорот на Данецот.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Марсело го напушта Реал Мадрид во јануари

Капитенот на Реал Мадрид, Марсело го известил раководството дека сака да го напушти клубот…