Дома Топ вести Милан договори изненадувачко засилување

Милан договори изненадувачко засилување

Италијанскиот гигант Милан денес го договори првото засилување за следната сезона, потврди „Скај Италија“.

Иако „росонерите“ во изминатите денови се поврзуваа со неколку фудбалери, сепак првото засилување е апсолутно изненадување за сите.

Станува збор за 25-годишниот играч за врска на Емполи, Раде Круниќ кон одигра добра сезона и беше на мета на Фиорентина, Лацио и Џенова.

Меѓутоа, новиот тренер Марко Џампаоло добро го познава Босанецот и го побарал во својот тим, бидејќи смета дека ќе биде одлична алтгернатива во средниот ред.

Новинарот на „Скај Италија“, Џанлука ди Марцио потврди дека е постигнат комплетен договор за трансфер од 6 милиони евра, а се очекува играчот утре да пристигне на прегледи во Милано.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Ѓоковиќ се потсети на своите почетоци и објави видео кое стана ХИТ (видео)

Новак Ѓоковиќ денес е најдобар тенисер на светот и објави интересно видео од своите почето…