Дома Топ вести Миланско дерби за ѕвездата на Јунајтед

Миланско дерби за ѕвездата на Јунајтед

Интер и Милан се силно заинтересирани за левиот бек на Манчестер Јунајтед, Алекс Телеш, пренесуваат медиумите на Островот.

Алекс Телеш не добива голема минутажа на „Олд Трафорд“ и оваа сезона одигра само три меча во Премиер лигата, па и самиот е спремен да ја промени средината.

Манчестер Јунајтед го купи Телеш минатиот септември и за неговиот потпис плати 15 милиони фунти, но не ги оправда очекувањата.

Миланските клубови веќе во јануари сакаат да го донесат Бразилецот на позајмица со право на откуп.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Би-Би-Си тврди: Јунајтед конечно му дал дозвола на Роналдо да замине

Манчестер јунајтед има лош почеток на новата сезона, откако избраниците на тренерот Ерик Т…