Дома Македонски спорт Мак ракомет Металурзите на чело со расположениот Кузман славеа против преполовениот Мешков Брест

Металурзите на чело со расположениот Кузман славеа против преполовениот Мешков Брест

Металурзите славеа во дуелот против Мешков Брест во рамки на СЕХА регионалната лига со 37:33.

Екипата на Мешков Брест дојде со преполовен тим во Скопје, со оглед на тоа дека во истовреме имаа закажан меч и во домашното првенство.


ТОП викенд: Битка за Манчестер и две дербија во Италија! ↓↓↓


Сепак, гостите создадоа предност, па до полувремето Металург бркаше негатива, а на паузата се замина со израмнет резултат од 17:17.

Во второто полувреме, тимот од Автокоманда успеа да слави.

Најефикасен во таборот на тренерот Јовиќ беше Филип Кузмановски со десет погодоци, а Халил Јагањац постигна девет.

Металург во следното коло му гостува на Татран Прешов, а потоа во последното коло го пречекува Целје.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Мак ракомет

Проверете

Мајсторија во ПМФЛ: Фудбалер на Работнички постигна гол со „ножички“ 🎥

Фудбалерот на Работнички Гандо го постигна дефинитивно голот на 21. коло ПМФЛ. Во натпрева…