Дома Топ вести Меси може да се врати во Барселона

Меси може да се врати во Барселона

Лионел Меси најверојатно нема да го продолжи договорот со Пари Сен Жермен кој истекува на крајот од сезоната.

Иако претходно се тврдеше дека двете страни се блиску до договор, сепак последните информации говорат дека Меси нема да го продолжи договорот со „светците“.


Србија прв тест за "големиот" најскап фаворит! Холандија во проблеми! ↓↓↓


Како што објави шпанскиот новинар Жерар Ромеро, Аргентинецот повеќе не е сигурен дека сака да го продолжи договорот со парижаните и почнал да разгледува опции за враќање во Барселона.

„Марка“ тврди дека Меси всушност ја исполнил последната голема цел што ја имал во кариерата со освојување на мундујалскиот трофеј и сега само сака да игра фудбал таму каде што би бил најсреќен

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Хаос во Гелзенкирхен: Се тепаа албански и српски навивачи! 🎥

Во Гелзенкирхен каде што вечерва треба репрезентацијата на Србија да игра против Англија с…