Дома Видео Меси аматерски погреши, па виновен му беше Нејмар 🎥

Меси аматерски погреши, па виновен му беше Нејмар 🎥


Викенд најава - Најинтересно во Серија А! ↓↓↓Вчера ПСЖ го забележа вториот пораз во низа на гости, иако во составот на „светците“ беа: Меси, Нејмар, Мбапе, Хакими…И со сите нив во тимот ПСЖ успеа да упати само еден директен удар во рамките од голот за 90 минути.

Меси беше далеку од формата со која играше на Светското првенство, а во еден момент се „избламира“ па виновен му беше Нејмар на кого му објаснуваше дека не му нафрлил како што треба.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Видео

Проверете

Mбапе додека беше на вечера со соиграчите на телефон го гледаше Реал Мадрид 🎥

Викенд најава - Најинтересно во Серија А! ↓↓↓ Една од најголемите фудбалски ѕвезди во овој…