Дома Останати Мекгрегор ја покажа ужасната повредата на ногата

Мекгрегор ја покажа ужасната повредата на ногата

Конор Мекгрегор на 24. јануари во Абу Даби беше нокаутиран од страна на Дастин Порие.

Ирецот во овој натпревар заработи многу удари во нозете. Порие го уништи и на крајот го нокаутира.

Две недели после борбата ногата на Конор се уште има последица од борбата. Се уште се гледа оштетената нога и сега е јасно дека ударите од Порие биле разорни.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останати

Проверете

Прајс само четврта, Томпсон Хера со национален рекорд до злато на 200 метри!

После двојната победа на спринтерките на Јамјка на 100 метри, по четврти пат на последните…