Дома Останати Мекгрегор му одговори на Пориер: Го избришав подот со тебе за 90 секунди!

Мекгрегор му одговори на Пориер: Го избришав подот со тебе за 90 секунди!

Дастин Пориер загуби од Хабиб Нурмагомедов во третета рунда, па така не успеа да го освои шампионскиот појас во лесна категорија во УФЦ.

После поразот тој на Твитер изрази желба за борба против Конор Мекгрегор против кого се бореше и загуби во 2014 година.

Мекгрегор сака само борба против Кабиб, па затоа жестоко му одговори на Пориер.

„Го избришав подот за 90 секунди со тебе. Треба да го изговараш моето име со поголема почит. Мекгрегор не е следен, ку*вин сине! Мекгрегор е целта секогаш. Кажи го тоа и можеби ќе размислам за борба меѓу нас“, порача Мекгрегор.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останати

Проверете

Денот кога Меси изведе магија пред скоро 100.000 луѓе (ВИДЕО)

Беше тоа финале во шпанскиот куп, а жртва на Меси беше Атлетик. Барселона на денешен ден п…