Дома Луд Спорт Медиумите ја „погребаа“ репрезентацијата: Минута молчење за Аргентина (видео)

Медиумите ја „погребаа“ репрезентацијата: Минута молчење за Аргентина (видео)

0

Аргентинаската репрезнетација синоќа доживеа дебакл од Хрватска на Мундијалот и се наоѓа пред елиминација во групната фаза.

Целата нација е во шок од лошите резултати, а медиумите во Аргентина жестоко ги критикуваат селекторот Сампаоли и неговите избраници.

Во емисија на „Туц Спорт“, водителите и гостите отидоа чекор подалеку и ја „погребаа“ репрезентацијата, па веднаш по завршувањето на синоќешниот меч и оддадоа минута минута молчење.


Следете го Sportski.mk и на


Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Луд Спорт

Проверете

Изненадувањето на денот: Џирона во натпревар со четири гола остана непоразена на „Ноу Камп“ (ВИДЕО)

Тимот на Џирона вечерва направи изненадување и остана непоразена на гостувањето кај Барсел…