Дома Македонски спорт Мак фудбал Мега засилување за Осогово – доаѓа Ацо Стојков

Мега засилување за Осогово – доаѓа Ацо Стојков

Поранешниот македонски репрезентативец, Ацо Стојков кариерата ќе ја продолжи во Осогово.

Икусниот голгетер потпиша со повратникот во второлигашката конкуренција и сигурно ќе биде големо засилување за тимот.

Стојков доаѓа како слободен играч откако не го продолжи договорот со Академија Пандев чиј член беше минатата сезона.

По трите порази на стартот на сезоната, раководството на Осогово донесе играч кој треба да донесе дополнителен квалитет.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Мак фудбал

Проверете

Кадетите со два нови порази на Медитеранските игри

Кадетската репрезентација на Македонија за ракометари до 19 години, настапува на Медитеран…