Дома Луд Спорт Мбапе раскрвари девојка на трубините, па направи џентлменски потег🎥

Мбапе раскрвари девојка на трубините, па направи џентлменски потег🎥


Викенд на градски дерби дуели: Арсенал - Тотенхем и Атл.Мадрид - Реал М. ↓↓↓


ПСЖ синоќа ја освои титулата во Франција после ремито со Стразбург, но една ситуација го одбележа мечот.

На загревањето пред натпреварот Мбапе ненамерно со топка погоди една девојка на трибините во лице, па и го раскрвави носот.

Французинот веднаш истрча да провери дали е се во ред и ја одведе девојката и до докторската екипа која и помогна да го запре крварењето.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Луд Спорт

Проверете

Вакво нешто во Премиер лигата се нема случено цели 60 години

Викенд на градски дерби дуели: Арсенал - Тотенхем и Атл.Мадрид - Реал М. ↓↓↓ Манчестер Јун…