Дома Видео Мајсторија: Хрват спектакуларно погоди директно од корнер 🎥

Мајсторија: Хрват спектакуларно погоди директно од корнер 🎥

Хрватскиот фудбалер од  Нико Јанковиќ постигна мајсторски гол од корнер во натпреварот помеѓу Зрињски и Тоболо во квалификациите за Конференциската лига.

Јанковиќ го носи дресот на Зрињски од Босна каде што настапува како позајмен фудбалер од Динамо Загреб. Токму оваа негова мајсторија се покажа како одлучувачка.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Видео

Проверете

Слалом каков што ретко се гледа: Играч на АЕК издрибла четворица играчи на Партизан и мајсторски погоди 🎥

AEK Ларнака на Иван Тричковски вчера одигра 2:2 против Партизан, а тоа беше доволно кипарс…