Дома Фудбал Англија Мајсторија на Кулушевски во поразот на Тотенхем 🎥

Мајсторија на Кулушевски во поразот на Тотенхем 🎥

Toтенхем денес беше поразен од Вулверхемптон со 1:2 во рамките од 25. коло во Премиер лигата, а со тоа продолжи и лошата форма на „петлите“.

Херојот на гостите беше Гомез со два гола. Натпреварот сепак го обележа мајсторскиот гол на Дејан Кулушевски кој на мал простор покажа завидна техника.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Крај на една ера: Данска остана без селектор

Каспер Хјулманд повеќе не е селектор на данската фудбалска репрезентација, откако поднесе …