Дома Офсајд Мауро Икарди го купи најскапиот автомобил во светот 🎥

Мауро Икарди го купи најскапиот автомобил во светот 🎥


Викенд на градски дерби дуели: Арсенал - Тотенхем и Атл.Мадрид - Реал М. ↓↓↓


Aргентинскиот фудбалер, Мауро Икарди во претходните години често беше во медиумите поради скандали надвор од теренот, посебно во врската со Ванда Нара.

Во последно време многу помалку го има во медиумите, а сега го привлече вниманието со купувањето на легално најскапиот автомобил во светот – „Ролс Ројс Боат Таил“. Станува збор за автомобил кој се продава од 23 до 25 милиони евра.

Автомобилот е рачно изработен од почеток до крај, а секој детал е персонализиран по барање на сопственикот.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Офсајд

Проверете

Ванда во „жешко“ издание, објави видео без градник 🎥

Викенд на градски дерби дуели: Арсенал - Тотенхем и Атл.Мадрид - Реал М. ↓↓↓ Агентката и п…