Дома Топ вести Матеус: Роналдо во Баерн? Тоа би било се*с!

Матеус: Роналдо во Баерн? Тоа би било се*с!

Веќе некое време Кристијано Роналдо се поврзува со повеќе европски клубови Челзи, Рома, Барселона, ПСЖ, Баерн…Сега можноста како би било да го гледаме во дресот на Баерн ја коментираше легендарниот Лотар Матеус.

Матеус го гледа Роналдо како наследник на Левандовски во Баерн. За него тој е одличен голгетер, но тој трансфер не би бил трансфер за иднината.

„Тој има 37 години и би бил секогаш во стартните 11. Не знам дали би се вклопил во системот на Баерн, но и понатаму е страшен голгетер. Сигурно би постигнал 30-тина голови. Продажбата на дресови би го рефинансирала трансферот.“

„Роналдо во Баерн, тоа би било се*с! Ако Баерн мисли дека Роналдо е физички спремен да помогне година или две и ако може да го купи со парите од продажбата на Левандовски, тогаш би требало да размислат. Притисокот на напаѓачите би бил висок. Ако се согласи на плата како што има Левандовски тогаш би влегол во тој систем“.

„Нагелсман веќе има две одлични засилувања во средниот ред, Гравенбер и Лајмер“, објави поранешниот фудбалер на клубот од Минхен.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Реал Мадрид го освои Суперкупот на Европа🎥

Реал Мадрид ја оправда фаворитската улога против Ајнтрахт и го освои Суперкупот на Европа,…