Дома Луд Спорт Масовна тепачка на грчки навивачи, едно лице се бори за живот🎥

Масовна тепачка на грчки навивачи, едно лице се бори за живот🎥

Навивачите на грчките тимови Панатинаикос и Олимпијакос се степаа во Берлин, каде што се игра завршниот турнир во кошаркарската Евролига.

По масовната тепачка има повредени и приведени лица, а едно од нив се бори за својот живот поради тешките повреди.


Време е за ЕП: Супер дерби уште на стартот, тест за домаќинот! ↓↓↓


Во пресрет на фајналфорот на Евролигата, навивачите на две грчки екипи се судрија на неколку локации во Берлин, но најсериозниот судир се случи околу 23 часот во Пренцлауер Берг, во близина на метро-станицата.

Во тепачката учествувале околу 60 луѓе. Полицијата констатирала и дека некои од нив користеле бејзбол палки.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Луд Спорт

Проверете

Реал експресно најде замена, во Мадрид доаѓа најталентираниот дефанзивец во Европа

Примарна трансфер цел на Реал Мадрид ова лето ќе биде централниот дефанзивец на француски …