Дома Македонски спорт Мартин Мирчевски преговара со Фенербахче!

Мартин Мирчевски преговара со Фенербахче!

Најдобриот стрелец во првата македонска лига Мартин Мичевски преговара со Фенербахче, пренесуваат медиумите во Турција.

Новинарот Арда Бирбен како ексклузивна информација пренесува дека преговорите помеѓу Мирчевски и Фенебахче се започнати, а неговиот агент утре ќе пристигне во Истанбул.

Од почетокот на преодниот рок Мирчевски се поврзува со повеќе клубови, но дефинитивно Фенербахче до овој момент е најголемото име. Секако дека трансфер во турскиот гигант би бил голем чекор за напаѓачот на Академија Пандев.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Македонски спорт

Проверете

Шишковски: Македонската јавност верува во нас затоа што ние докажавме дека можеме!

Македонија на стартот на јуни на ја очекуваат четири натпревари против Бугарија (2. јуни),…