Дома Топ вести Марсијал блиску до трансфер во Јувентус

Марсијал блиску до трансфер во Јувентус

Италијанскиот гигант Јувентус се обидува да го доведе напаѓачот на Манчестер Јунајтед, Антони Марсијал.

Агентот на напаѓачот веќе откри дека неговиот клиент сака да ја промени средината, а „Газета дело Спорт“ сега пренесува дека Торино е опција за Французинот.

Јувентус наводно подолго време покажувал интерес за Марсијал, а сега стапил во контакт со агентот и постигнале начелен договор.

Манчестер Јунајтед е спремен да го пушти Французинот на позајмица со оглед на фактот дека играчот не е задоволен на „Олд Трафорд“.

Јувентус се обидува да ја искористи ситуацијата и да го донесе Марсијал на позајмица со право на откуп.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Нереди во Париз: Навивачаи на Ливерпул без влезница се обидувале да влезат на стадионот! 🎥

Финалето од Лигата на шампионите помеѓу Ливерпул и Реал Мадрид не започна во 21 часот како…