Дома Останати Кошарка Марк Гасол пред враќање во Европа

Марк Гасол пред враќање во Европа

Шпанскиот кошаркар Марк Гасол (36) е пред враќање во Европа.

Лос Анџелес Лејкерси овој 36-годишен кошаркар го разменија со Мемфис за правата на кинескиот кошаркар Ванг Желин, но Гасол нема повторно да го облече дресот на Мемфис.

Гасол и Мемфис ќе ја раскинат соработката и искусниот центар ќе се врати во Европа после цели 13 години поминати во НБА лигата.

Не е познато за кој клуб ќе потпише, но каде и да биде сигурно ќе биде големо засилување под кошот.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Кошарка

Проверете

Најава за револуција во кошарката: Ќе се формира европска НБА?!

Шпанска „Марка“ пренесува екскулзивни информации. Имено, НБА лигата решила да се прошири и…