Дома Трансфер зона Марко Ројс се враќа во Мехенгладбах

Марко Ројс се враќа во Мехенгладбах

Марко Ројс изгради легендарен статус во Борусија Дортмунд, но по завршување на сезоната веројатно дека ќе го напушти „Сигнал Идуна Парк“.

Како што пренесуваа медиумите во Германија големи се шансите тој по 14 години да замине од Дортмунд, но ќе остане во Бундеслигата и ќе се пресели во Мехегладбах.


Кој ќе тепа на Ел Класико!? ↓↓↓


Токму од Мехенгладбах Ројс се пресели во Дортмунд, каде досега одигра 415 натпревари, притоа постигна 167 голови и 126 асистенции.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Една од легендите го напушта Реал Мадрид

Репрезентативецот на Шпанија, Хозе Луис Фернандес Иглесијас или познат како Начо на крајот…