Дома Македонски спорт Мак фудбал Марио Станковски ја „реши“ контролката помеѓу Работнички и Ренова на „Билјанини Извори“

Марио Станковски ја „реши“ контролката помеѓу Работнички и Ренова на „Билјанини Извори“

Работнички и Ренова денес одиграа пријателски натпревар на стадионот „Билјанини Извори“ во Охрид.

Натпреварот помеѓу двата прволигаши заврши со победа на Работнички. Натпреварот го реши Марио Станковски кој постигна гол од пенал во 47. минута од натпреварот.

Бидејќи натпреварот беше од пријателски карактер Димитар Тодоровски доби два жолти картони после половина, но Работнички не остана со играч помалку. Во договор со Ренова „романтичарите“ внесоа нов играч на негово место.

Фото: ФК Работнички

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Мак фудбал

Проверете

Тодоровски промовиран во Раднички Ниш

Откако го напушти Осијек Тодор Тодоровски потпиша за Раднички Ниш. Тодоровски спогодбено г…