Дома Топ вести Манчестер Јунајтед го сака талентот на Бенфика

Манчестер Јунајтед го сака талентот на Бенфика


Македонија - Малта: Ни треба победа и тоа не каква било, туку газење треба!↓↓↓Манчестер Јунајтед веќе подолго време го следи развојот на талентот на Бенфика, Антонио Силва.

Скаутите на „црвените ѓаволи“ се убедени дека Силва има потенцијал да биде нова голема ѕвезда во иднина.

Затоа Манчестер Јунајтед сака да ја победи конкуренцијата и спрема понуда да го донесе на „Олд Трафорд“.

Скаутите на Јунајтед останале импресионирани од настапот на Силва против ПСЖ и како го чувал Меси.

Станива збор за 18-годишен централент дефанзивец, кој игра одлично и го привлече вниманието и на Реал Мадрид.

Силва има договор со Бенфика до 2027 година, а Јунајтед спрема богата понуда за да го донесе на „Олд Трафорд“.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Хаверц призна дека го викаат магаре и откри зошто

Македонија - Малта: Ни треба победа и тоа не каква било, туку газење треба!↓↓↓ Ѕвездата на…