Дома Фудбал Англија Манчестер Јунајтед го избра новиот капитен

Манчестер Јунајтед го избра новиот капитен

Манчестер Јунајтед одлучи капитенската лента во иднина да ја носи Бруно Фернандеш.

Тен Хаг одлучи Хари Мегваер повеќе да не биде капитен на тимот, тоа го потврди и самиот дефанзивец пред неколку дена. Сега е познато и кој ќе го наследи.


ТОП викенд: Битка за Манчестер и две дербија во Италија! ↓↓↓


Англиските медиуми пишуваат дека во Јунајтед, никој немал дилеми дека Португалецот ќе ја добие капитенската лента. Фернандеш во Јунајтед е од јануари 2020 година.

Во изминатите денови и тој доби понуди од Саудиска Арабија, меѓутоа неговиот став беше јасен – сака да продолжи да го носи дресот на Јунајтед.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Халанд се посрамоти: Од неколку метри промаши – празен гол! 🎥

Ерлинг Халанд во денешното градско дерби против Манчестер Јунајтед го имаше едно од најгол…