Дома Офсајд Манекенка со потекло од Хрватска е новата девојка на Нејмар (ФОТО)

Манекенка со потекло од Хрватска е новата девојка на Нејмар (ФОТО)

Нејмар често пати е на мета на јавноста поради бурниот љубовен живот. Сега фудбалерот на ПСЖ си избра нова девојка.

Француските медиуми објавија дека Нејмар е во врска со 27 годишната манекенка Наталија Барули која е по потекло од Хрватска. За Нејмар и Наталија се пишуваше подолго време, а сега пристигнала и потврда.

Наталија била во центарот на вниманието на роденденот на Бразилецот.

„Сите го знаат твојот талент, но кога би можеле да го видат твоето прекрасно срце“, напиша Наталија пред неколку дена на Инстаграм.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Офсајд

Проверете

Скандал на Островот: Бекот на Сити ни порачуваше да седиме дома, а тој се забавувал со „лесни девојки“

Кајл Вокер е најскапиот десен бек во светот, а истовремено важи и за еден од најнепримерни…