Дома Фудбал Италија Малдини добива понуда да работи во Премиер лигата?

Малдини добива понуда да работи во Премиер лигата?

Поранешниот италијански репрезентативец, Паоло Малдини наскоро би можел да го засили Њукасл.

Според информациите на италијанските медиуми, Малдини добил понуда да застане на чело на спортскиот сектор на премиерлигашот кој има сериозни амбиции.


Кој ќе тепа на Ел Класико!? ↓↓↓


Најавите се дека Малдини би требало да го замени Ден Ешворт поранешниот директор на Англија и Брајтон за кој се најавува дека кариерата ќе продолжи во таборот на Манчестер Јунајтед.

Манчестер Јунајтед наводно подготвил понуда од десет милиони евра како оштета. Малдини имаше и понуда од саудиска Арабија откако се раздели од Милан, меѓутоа засега е без ангажман.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Италија

Проверете

Пиоли заминува, Милан спреми список од три имиња

Tимот на Милан нема баш најдобри резултати сезонава, па поради тоа започнува да се тресе и…