Дома Луд Спорт Македонско оро за загревање пред НБА дуелот помеѓу Детроит и Орландо

Македонско оро за загревање пред НБА дуелот помеѓу Детроит и Орландо


Финале Лига на шампиони: Манчестер Сити го „брка“ Пандев, Интер нема да се предаде! ↓↓↓Македонската културно-уметничка група Танец, што работи во составот на Македонската православна црква, „Раѓање на Пресвета Богородица“ во Детроит САД ги забавувала гостите и навивачите на двата НБА-клуба, пред натпреварот во светски познатата спортска сала Палас во Детроит.

6-12-makedonsko-oro-nba1

Неовообичаениот настап на танцовата груп бил проследен со воодушевување, особено кореографијата на македонски ора.

6-12-oro-nba

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Луд Спорт

Проверете

Инзаги го сака Милинковиќ-Савиќ во Интер

Финале Лига на шампиони: Манчестер Сити го „брка“ Пандев, Интер нема да се предаде! ↓↓↓ Се…