Дома Македонски спорт Мак фудбал Македонија остана и без Адеми против Полска

Македонија остана и без Адеми против Полска

Нашата фудбалска репрезентација вечерва и гостува на Полска, а неколку часа пред мечот пристигнаа лоши вести за селекторот Ангеловски.

Ангеловски ќе има кадровски проблеми бидејќи нема да може да смета на неколку стандардни репрезентативци, а последен кој отпадна поради повреда е Аријан Адеми.

Играчот од средината на теренот се повреди на дуелот со Словенија и не тренираше изминативе два дена, но не успеа да се рехабилитира и сигурно нема да биде во комбинација вечерва.

Поради повреди вечерашниот меч ќе го пропуштат уште Енис Барди, Дарко Велковски, Крсте Велковски и Иван Тричковски.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Мак фудбал

Проверете

Пелистер за враќањето во првата лига доби честитка од Полска (ФОТО)

Пелистер пред неколку дена со одлуката на ФФМ обезбеди пласман во првата македонска лига, …