Дома Фудбал Англија Лукаку почна да тренира: Дали ќе биде спремен за дербито?

Лукаку почна да тренира: Дали ќе биде спремен за дербито?

0

Напаѓачот на Манчестер Јунајтед Ромелу Лукаку започна да тренира со остатокот од тимот, но се уште е неизвесно дека ќе биде спремен за големото градско дерби во недела.

„Ова утро Лукаку го одработи целиот тренинг. Имаме уште еден трениг утре и очекуваме да видиме каква ќе биде состојбата. Во моментов можам да кажам дека тренира, но не знам дали ќе игра“, изјави Мурињо.

Белгискиот репрезентативец ги пропушти последните два меча за Јунајтед поради повреда со која се здоби на мечот со Евертон.

Сепак, англиските медуми се оптимисти и тврдат дека готово сигурно Лукаку ќе биде спремен за големото дерби против Манчестер Сити.


Следете го Sportski.mk и на


Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Видео: Легендите на Ливерпул и Милан играа на „Енфилд“, Жерард и Пирло како во најдобрите денови!

Денес на „Енфилд“ беше одигран хуманитарен натпревар помеѓу легендите на двата европски ги…