Дома Фудбал Останато Лукаку многу се променил после трансферот во Интер

Лукаку многу се променил после трансферот во Интер

0

Селекторот на Белгија забелжува нови работи кај својот напаѓач.

Белгија вечерва игра против Шкотска во рамките од шестото коло во групата. Тимот на Роберто Мартинез засега е максимален, во претходното коло запишаа очекувана победа против Сан Марино од 4:0. Лукаку во тој натпревар не доби минути.

Се очекува вечерва тој да стартува во Глазгов.

Ромелу долго време чекаше да се завршат преговорите помеѓу Јунајтед и Интер и на крајот се пресели во тимот на Конте. Засега на два натпревари во Серија А постигна исто толку голови.

„Ова е прв пат да го видам слободен и среќен. После толку тренинг кампови за прв гледам дека е фокусиран и спремен за предизвиците. Сигурен сум дека може многу да му помогне на Интер оваа сезона“, изјави Мартинез.

Интер наредниот викенд го дочекува Удинезе и останува да се види дали Лукаку ќе ја продолжи својата голгетерска низа.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

„Вселенски брод“: Видете како ќе изгледа новиот стадион на Милан и Интер (фото)

Милан и Интер официјално потврдија дека ќе започнат изградба на нов стадион, кој ќе биде е…