Дома Фудбал Италија Лукаку до Ибра: Поклони се пред новиот крал!📷

Лукаку до Ибра: Поклони се пред новиот крал!📷

Ривалството меѓу Ромелу Лукаку и Златан Ибрахимовиќ е една од приказните кои ја одбележаа сезоната во Серија А.

Интер ја освои титулата после 11 години, а Ромелу Лукаку беше еден од најгласните во прославата на титулата.

Лукаку не пропушти шанса да го „пецне“ Ибрахимовиќ со кого имаа жесток дуел за време на дербито и паднаа и тешки зборови.

„Вистинскиот Бог го круниса кралот. Сега поклони се. Крал на Милано“, беше пораката на Лукаку.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Италија

Проверете

Јувентус започна преговори со Гатузо

Јувентус веќе ја започна потрагата по нов тренер за следната сезона, пренесуваат италијанс…