Дома Видео Луд гол во Јапонија: Со детска игра ги изиграа противниците 🎥

Луд гол во Јапонија: Со детска игра ги изиграа противниците 🎥

Една неверојатна ситуација ни пристигнува од Јапонија.

Многумина би кажале дека ова е гол на годината, не дека голот е нешто спектакуларен, туку неверојатен е начинот на кој играчите на Такагава ги надмурдија противниците од Сеироја.

Тие со детска игра ја изиграа противничката одбрана и постигнаа гол. На крајот натпреварот заврши со победа за Такагава од 4:2.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Видео

Проверете

Атракција од Кирјос: Со сервис каков што ретко се гледа ја крена публиката на нозе 🎥

Ник Кирјос во претходниот период беше во центарот на вниманието поради позитивните комента…