Дома Луд Спорт Луди сцени во Турција: Навивач го нападна Кварезма со нож за време на Суперкупот

Луди сцени во Турција: Навивач го нападна Кварезма со нож за време на Суперкупот

0

Коњаспор го победи Бешикташ во турскиот Суперкуп со 2:1 и тоа во драматична завршница, но натпреварот остана во сенка на инцидентот кој се случи.

Инцидентите на навивачите во Турција се позната работа, но ова ги премина сите граници. Имено, во еден момент од натпреварот навивачите со нож го гаѓаа Кварезма, кој за среќа остана неповреден, а ножот му го предаде на судијата.

На крајот на натпреварот на терен влетаа навивачите на Коњаспор, па според некои извештаи ги нападнале фудбалерите на противничкиот тим. За среќа полицијата брзо реагирала.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Повеќе P. K.
Load More In Луд Спорт

Проверете

Во Италија вечер на „дебелкото“ и Џиџи, по Донарума зборуваше и Раиола!

Најнови информации стигнуваат од Италија, после Донарума се огласи и Мино Раиола. Случајот…