Дома Фудбал Европско првенство во фудбал ЕУРО Лоши вести за Германија, ѕвездата на Барса го пропушта ЕП

Лоши вести за Германија, ѕвездата на Барса го пропушта ЕП

Марк Андре тер Штеген ќе го пропушти последниот натпревар за Барселона, а притоа ќе го пропушти и Европското првенство.

Германскиот голман ја потврди информацијата на социјалните мрежи и откри дека има повреда на десното колено, па мора да оди на операција.

Јасно е дека Тер Штеген и Ноер не се во најдобри односи и можеби на овој начин голманот на Барса сакаше да се повлечи.

Германските медиуми пренесуваат дека операцијата можела да биде одложена, но Тер Штеген сам донел таква одлука.

Ова е најдобар момент да оди на операција за да биде целосно подготвен за стартот на наредната сезона.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Европско првенство во фудбал ЕУРО

Проверете

„Историски момент беше денес да се гледа Македонија, срцето ми е полно за Пандев“

Марио Ѓуровски како што најавивме е дел од нашиот експертски кој ги коментира натпреварите…