Дома Трансфер зона Лорис после 11 години го напушта Тотенхем

Лорис после 11 години го напушта Тотенхем


Вежби за рехабилитација после повреда на преден вкрстен лигамент ↓↓↓


Уго Лорис после 11 години ќе го напушти Тотенхем, пренесуваат медиумите на Островот.

Уго Лорис е во тимот од 2012 година,  има договор на уште една година, но наводно допшло до расправија со раководството и ова лето ќе го напушти клубот.

„Дојдовме до важен момент, за клубот и за мене, до крај на една ера. Имам желба за нешто поинакво и внимателно ќе размислиме што е можно. Не сум заборавил дека имам уште една година од договорот, но во фудбалот секогаш е тешко да предвидиш што ќе се случи. Ми треба проект на кој ќе се радувам“, изјави Лорис.

Лорис има понуда од Саудиска Арабија, но не ја исклучува можноста за враќање во Франција.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Барселона ја сака ѕвездата на Јувентус

Вежби за рехабилитација после повреда на преден вкрстен лигамент ↓↓↓ Адриан Рабио ова лето…