Дома Топ вести Листата е импресивна: Интер носи две нови ѕвезди за НУЛА евра

Листата е импресивна: Интер носи две нови ѕвезди за НУЛА евра

Раководството на Интер договори две големи засилувања за следната сезона, а ќе пристигнат беспласплатно на „Џузепе Меаца“.

Станува збор за плејмејкерот на Наполи, Пјотр Зиелински и напаѓачот на Порто, Тереми, чии договори со клубовите истекуваат на крајот на сезоната.


ТОП викенд: Битка за Манчестер и две дербија во Италија! ↓↓↓


Италијанските медиуми ја величаат работата на директорот Бепе Марота, кој е експерт за доведување на играчи без обештетување.

Тој уште додека беше во Јувентус донесе неколку големи засилувања за НУЛА евра, а листата во Интер е навистина импресивна.

Претходно без обештетување во Интер ги донесе Стефан Де Вриј, Турам, Михтаријан, Чалханоглу, Онана…

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Баерн ја постави цената на Алфонсо Дејвис

Еден од најдобрите бекови во светот, Алфонсо Дејвис речиси сигурно следната година ќе го н…