Дома Фудбал Останато Лидс му понуди на Тоти да се врати од пензија и да заигра за нив

Лидс му понуди на Тоти да се врати од пензија и да заигра за нив

0
roma toti

Лидс Јунајтед минатата недела потврди дека сака да го доведе искусниот голман Буфон чиј договор со ПСЖ истече.

Но, изгледа дека Буфон не е единствениот ветеран кој Лидс сака да го доведе во своите редови ова лето. Имено, италијанскиот „Гол“ денеска објави дека управата на англискиот клуб го контактирала и легендарниот Франческо Тоти.

Наводно, Лидс му понудиле на Тоти можност да се врати од пензија и да потпише едногодишен договор со овој клуб. Лидс сака да се врати во Премиер лигата и верува дека во тоа можат да помогнат Тоти и Буфон.

Меѓутоа, тешко е да се очекува Тоти да ја прифати оваа понуда, бидејќи веќе две години е надвор од натпреварувачки ритам. Но, доколку добие понуда за некоја од директорските места тогаш постои можност да размисли за доаѓање во Лидс.

 

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Кутињо се запиша во историја: Ова им успеало само на пет фудбалери!

Најголемото засилување на Баерн Минхен, Филипе Кутињо пружи одлична партија во победата на…