Дома Топ вести Ливерул веќе најде замена за Салах

Ливерул веќе најде замена за Салах

Мохамед Салах ја прифатил понудата на Ал-Итихад и му соопштил на раководството на Ливерпул дека сака да се пресели во Саудиска Арабија.

Саудискиот тим нуди повеќе од 100 милиони евра за Египќанецот, а конечната одлука треба да ја донесе Ливерпул до понеделник.


Ќе игра ли Елмас против Баерн Минхен!? ↓↓↓


Клоп останува на цврстиот став, дека Салах не е на продажба, но високата сума може да ги разубеди американските сопственици, а и самиот Салах инсистира да замине.

Во случај Салах да замине, Ливерпул веќе ја одредил неговата замена, а тоа е Жоао Феликс од Атлетико Мадрид.

Португалецот е на излезна врата од Атлетико, а Ливерпул е спремен да ја искористи ситуацијата.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Oдложен натпревар во Ла Лига

Натпреварот од 26. коло во шпанската Примера помеѓу Гранада и Валенсија кој требаше да се …