Дома Трансфер зона Ливерпул ја сака ѕвездата на Бенфика

Ливерпул ја сака ѕвездата на Бенфика

Ливерпул е во потрага по квалитетен играч за врска, а најновоти име на списокот на „црвените“ е Енцо Фернандез од Бенфика.


Германија пред елиминација!? - 8 ден ↓↓↓Клоп сака да го засили средниот ред, каде нема многу алтернативи, па во јануари ќе се насочи кон ѕвездата на Бенфика.

21-годишниот Аргентинец ова лето пристигна во Бенфика од Ривер Плата, а со одличните настапи веднаш ја покажа својата класа.

Фернандез важи за еден од најголемите аргентински таленти, а Клоп сака да го донесе на „Енфилд“.

Сепак, Бефика нема лесно да се откаже од него и за неговата слобода бара 50 милиони евра, иако пред два месеци за него плати само 10 милиони евра.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Манчестер Јунајтед спреми богата понуда за ѕвездата на Интер

ЕКСКЛУЗИВНО: 50 БЕСПЛАТНИ СПИНОВИ БЕЗ ДЕПОЗИТ - РЕГИСТРИРАЈ СЕ НА МОЦАРТ! Манчестер Јунајт…