Дома Трансфер зона Ливерпул тргнува по Кварацхелија

Ливерпул тргнува по Кварацхелија

Квича Кварацхелија ова лето готово сигурно ќе го напушти Наполи, а трката за неговиот потпис веќе започна.

Грузиецот и оваа сезона го потврди својот  потенцијал, па силен  интерес за него  покажува ПСЖ, кој важи како фаворит за неговиот потпис.


Шанса да станеш YouTuber! Приклучи се! ↓↓↓


Меѓутоа, сега во трката за неговиот потпис сериозно се приклучи и Ливерпул, кој стапил во контакт со неговиот агент.

Наполи нема лесно да се откаже од својата ѕвезда и сака да го продолжи договорот, но без пласман во Лигата на шампиони тешко дека ќе може да го задржи.

Ливерпул наворно е спремен да плати 80 милиони фунти за Грузиецот и сака да ја победи конкуренцијата.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Арсенал почна преговори со Фабиан Руиз

Фабиан Руиз минатото лето беше еден од најбараните фудбалери на трансфер пазарот, а тој од…