Дома Фудбал Англија Ливерпул не треба да се грижи за иднината – вчера блеснаа двајца тинејџери!

Ливерпул не треба да се грижи за иднината – вчера блеснаа двајца тинејџери!

Екипата на Ливерпул во вчерашниот натпревар против Саутемптон славеше победа со 3:0, а во овој натпревар блескаа и младинците кои добија шанса од тренерот Јирген Клоп.

Резултатот беше отворен со голот на Кумас во првото полувреме, а подоцна на негово место влезе Данс кој блесна уште посилно. Во вториот дел тој беше стрелец на два гола за конечни 3:0.


Уствари викендов е затишје пред бура! ↓↓↓


И двајцата имаат по 18 години и во овој натпревар покажаа дека Ливерпул ќе може да смета на нив и во иднина.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Може ли Баер да го сруши рекордот на Селтик од 1916 година?

Баер Леверкузен и официјално изминатиот викенд ја потврди титулата во Бундеслигата со побе…